هنگام بچه‌دار شدن شرایط اقتصادی، روانشناختی، اجتماعی و فیزیکی روی تصمیم‌گیری والدین در داشتن یک یا چند فرزند اثرگذارست. حتی عواملی چون نوع کشور، فرهنگ و استانداردهای مذهبی افراد در این امر دخیل است. همچنین تک‌فرزندی...

فهمیدن خواسته های نوزادان در صورتی که علامت های آنهارا ندانید بسیار سخت است، اما اگر این نشانه هارا بدانید برقراری ارتباط با فرزندتان بسیار آسان خواهد شد.

مواد غذایی که در دوران بارداری مصرف می کنید برای سلامت جنین بسیار مهم است. از بین تمام ادویه ها برخی از آنها برای خانم های باردار مفید و برخی دیگر مضر و ممنوع می باشند.

با رسیدن فصل پاییز، بیماری هایی مانند سرماخوردگی و آنفولانزا افزایش می یابند. خانم های باردار باید در این فصل با تقویت ایمنی بدن از ابتلا به این بیماری ها پیشگیری کنند.

شاید برایتان عجیب باشد اما در واقع یادگیری انسان از دوران جنینی در شکم مادر شروع می شود. مادرها می توانند برخی چیزها را در این دوران به فرزندشان آموزش دهند.

برخی از نوزادان هستند که به طور کلی نمیخواهند از بغل مادر جدا شوند و دوست دارند همواره در آغوش مادر بمانند و آنقدر گریه میکنند تا مجبور شوید بغلشان کنید.