متخصص علوم رفتاری گفت: میان بعضی از طوایف بخاطر گذشت از یک قتل و جنایت، دختران خود را به عقد پیرمردهایی با سن‌های زیاد در می‌آورند که به این نوع ازدواج «خون‌بس» گفته می‌شود.

براساس آماری که اخیرا منتشر شده به ازای هر دختر مجرد دو پسر مجرد وجود دارد. آفتاب یزد صحت وسقم این آمار را بررسی و اثرات این موضوع را با جامعه شناسان درمیان گذاشته است.

دانستنی‌های باور نکردنی درباره ازدواج دوقلو‌ها با یکدیگردوقلوها ممکن است همسان یا ناهمسان باشند ، دوقلوها از نظر ظاهری شاید مشابه هم باشند ولی از نظر باطنی و اخلاقی ممکن است شخصیت های بسیار متفاوتی داشته باشند...

برخی از نمایندگان مجلس به دنبال تعیین حداکثر 14 سکه برای مهریه هستند و می‌گویند طرح آن را تا 2 هفته دیگر در صحن علنی مجلس مطرح خواهند کرد.

یک رابطه شاد و رضایت‌بخش ابعاد بسیاری دارد که فراتر از عشق می‌رود. علاوه بر محبت و دوست داشتن، باید همدلی وجود داشته باشد. همچنین، توانایی رسیدن به توافق‌ها و ارزش‌های مشترک و شریک بودن در شکست و پیروزی.

ازدواج اینترنتی معقوله جدیدی است که با اینترنتی شدن همه چیز این مورد نیز مطرح شده است. ولی تا به امروز جامعه واکنش مثبتی به آن نشان نداده است. در این مقاله به بررسی ازدواج های اینترنتی و مزایا و معایب آن پرداخته شده است.