تنفر از فرزند مشکلی سخت و آزاردهنده است که برخی از والدین را دچار می کند. این حس ناخوشایند علل مهمی دارد که با شناخت آنها میتوان به راه حل رسید.

یک روانشناس با تاکید بر لزوم رفتار یکسان و عادلانه والدین در برابر فرزندان و عدم تفاوت و فرق گذاشتن بین آنها، گفت: بعضا شاهد این امر هستیم که فرزندان یک خانواده در بزرگسالی خیلی مایل به ارتباط با یکدیگر نیستند و پس از فوت...

بازی بهترین شکل فعالیت طبیعی هر کودک محسوب می گردد.در بازی خلاقیت کودکان افزایش می یابد. خلاقیت عامل اصلی پیشرفت و کسب تجربه های ارزشمند در زندگی کودکان است.

داشتن شجاعت برای هر فردی مهم و حائز اهمیت است و اغلب والدین علاقه مند هستند که کودکی شجاع و جسور داشته باشند، روش های مناسبی برای تربیت کودک شجاع وجود دارد.

طرز فکر برخی والدین برای تربیت کودک خوب، تنبیه کردن است. اما تنبیه کار اشتباهی است والدین می توانند با رفتاری صحیح فرزندشان را به خوبی تربیت کنند.

یک روان درمانگر با اشاره به اینکه بخش اعظم علاقه‌مندی به درس و تحصیل در دانش آموزان اکتسابی است و اگر دانش آموزی علاقه به درس خواندن ندارد یعنی این علاقه‌مندی به آموختن از کودکی در او شکل نگرفته است، گفت: والدین...

بسیاری از والدین معتقدند، کودکشان حرف گوش نکن است و در نتیجه برای آن که فرزند خود را مطیع اوامر خود کنند، از داد و فریاد تا حتی کتک زدن را امتحان می‌کنند.

هنگامی که کودک عصبانی است، خندیدن به او باعث می شود احساس بدتری پیدا کند، شما به عنوان والدین کودک وظیفه دارید او را حمایت کنید نه اینکه باعث اذیت و آزار او شوید.

گاهی اوقات ممکن است بنا به دلایل مختلفی در قبال فرزند اشتباه کنیم و در انتها به فکر عذرخواهی از آن باشیم، اما در رابطه با انجام این موضوع تردید داشته باشیم!